Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel


tomek85

offlinetomek85 blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
Projekt: XARA WOK 1005
19576 odwiedzin | wpisów: 38, komentarzy: 90, obserwuje: 23
 

Ocieplenie domu zakonczone

autor: tomek85 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

3 dni temu został zakończony kolejny etap budowy domu, ocieplenie. Wszystko dokładnie zostało zrobione. Tynk elewacyjny będziemy robić przed samą przeprowadzką z tego względu, że jeszcze będzie dużo pracy pod domem m.in. kostka, taras, odwierty pod pompę ciepła itd itd. a nie chce aby tynk który będzie znajdował się na ścianach domu był zakurzony i brudny. W poniedziałek będę znał już termin dotyczący wymiany bramy garażowej. Ci którzy śledzą moje posty doskonale wiedzą o czym piszę. 


Zamontowaliśmy rynny i rury spustowe frmy Galeco. Rynny stalowe Galeco produkowane są ze stali o wysokiej trwałości, którą dodatkowo zapewnia zastosowanie czterech warstw ochronnych. Zabezpieczają one rynny przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, a grubość rdzenia stalowego wynosi 0,6 mm. Jest on dwustronnie cynkowany, pasywowany i pokryty ochronną i estetyczną powłoką organiczną. Nie pamiętam juz dokładnie ile gwarancji na nie dostałem ale chyba 15 lub 20 lat.

Parapety o nazwie Star Galaxy, niestety zdjęcie nie odzwierciedlają tego jak naprawdę ładnie wyglądają, np. nie widać delikatnych domieszek złota i srebra.

 Płyty PIR

autor: tomek85 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Tam gdzie mogą występować najwieksze mostki termiczne czyli: szpalety, balkony i skrzynki od rolet dajemy płyty Pir Kingspan Kooltherm K5 są to sztywne płyty izolacyjne o zamkniętej strukturze komórkowej z rdzeniem uzyskiwanym z żywicy fenelowo-formaldehydowej. Wsłczynnik przenikania ciepła (lambda) 0,20Ocieplenie i piorunochron :/

autor: tomek85 blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Ocieplenie domu prawie skonczone, na skrzynki od rolet i szpalety będą położone płyty pir z termoorganiki o lamdzie 0,22, nie wiem co z piorunohronem, niestety jest caly do wymiany ekipa budowlana polzyla linke metalowa ktora jest polozona tylko w dwoch naroznikach domu, elektryk nie chcial mi dac odbioru na piorunochron, dlatego wszystko trzeba zrywac i robic od nowa cena robocina plus material 3800 zl. nie wiem czy elektryk ma go polozyc w styropianie czy ma byc zamontowany do rynny. Jesli bedzie zamontowany w styropianie, widok estetyczny bedzie ladniejszy, ale nie wiem czy jest to bezpieczne.  Z tego co sie dowiedzialem jest on umieszczony w specjalnych certyfikowanych i przeznaczonych do tego rzeczy peszlach. Robiony jest rowek na okolo 5 cm w styropianie nastepnie w to idzie peszel a w peszlu linka od piorunohrona i pozniej to jest przykryte pianka. A wy jak robiliscie caly piorunochrony??? Moze jeszcze inaczej. Jesli mozecie napiszcie ktora metoda bedzie najlepsza i najbezpieczniejsza w razie gdyby piorun przepierniczyl w dom. Nizej fotka juz prawie skonczonego polozonego ocieplenia.


Komentarze (3)
autor:marta.dariusz  dodano: 2018-06-03 | 12:08:55
Witam !!! U nas uziom jest w pięciu miejscach w koło domu .Linki są w rurkach ukryte w styropianie wraz z puszkami których nie można ukryć w styropianie bo musi być do nich dostęp .My rozwiązaliśmy to tak że puszki zrobiliśmy równo z izolacją i został na nie naciągnięty tynk strukturalny więc ich nie widać mamy już tak dobre 7 lat i nic się z tym tynkiem na puszkach nie dzieje .Dobrze wykonany piorunochron to spokojna głowa w czasie gwałtownych burz .I co ważne w razie jakiegoś nieszczęścia ubezpieczalnia nie będzie miała się do czego przyczepić .Polecam też zamontowanie w skrzynce przepięciówki koszt około 900zł ale sprzęty w domu są bezpieczniejsze .Pozdrawiam
Odpowiedź do marta.dariusz
autor:tomek85  dodano: 2018-06-03 | 15:05:28
Ile wyniosl was caly koszt ze wszystkim
Odpowiedź do marta.dariusz
autor:tomek85  dodano: 2018-06-04 | 17:36:34
Przepieciowki zamontowane w skrzynce czyli co masz je zamontowane w tej rozdzielni ktora mam w garazu??